Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017 roku zakończyliśmy kolejny rok szkolny.

Ze względu na dużą liczbę młodzieży pożegnanie roku szkolnego 2016/2017 zorganizowane zostało w trzech turach. Szczególnie uroczyście żegnaliśmy uczniów klas: 3Z, 3W1 i 3W2 z Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którzy dołączyli do licznego grona absolwentów Zespołu Szkół Techniczno - Ekonomicznych w Skawinie.

W uroczystościach wzięli udział: pani Lidia Pycińska – Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Krakowie,  pan Stanisław Żak - Przewodniczący Komisji Infrastruktury i Gospodarki Komunalnej  Starostwa Powiatowego w  Krakowie,  pan Krzysztof Droździewicz - członek Zarządu Podkrakowskiej Izby Gospodarczej i jednocześnie Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół ZST-E w Skawinie, pani Jadwiga Raczyńska – współzałożyciel Stowarzyszenia Przyjaciół ZST-E i wieloletni pracownik
ZST-E, Dyrekcja ZST-E, Grono Pedagogiczne, rodzice  i uczniowie.

Pani Dyrektor Anna Stec wręczyła nagrody  lub okolicznościowe dyplomy wszystkim uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, angażowali się w życie szkoły lub mogli pochwalić się stuprocentową frekwencją. Wychowawcy klas ZSZ (mgr Elżbieta Krzemień,  mgr Anna Maciążka, mgr Łukasz Krupnik,) otrzymali pamiątkowe dyplomy
z podziękowaniami za pracę wychowawczą i opiekę nad powierzonymi im zespołami klasowymi. W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor Anna Stec  podkreśliła, że na sukces absolwentów składa się praca uczniów, nauczycieli i wychowawców ZST-E, nauczycieli         z CKU, pracodawców oraz rodziców.

W imieniu  koleżanek i kolegów absolwentów ZSZ pożegnała Weronika Adamus – przewodnicząca Szkolnej Rady Uczniowskiej. Ponadto głos zabrała Natalia Klimas – przedstawicielka tegorocznych absolwentów.

Podniosłym momentem uroczystości były podziękowania za wieloletnią współpracę   i  najlepsze życzenia  dla Pani Dyrektor Anny Stec.  W imieniu Zarządu Powiatu Krakowskiego  gratulacje i wyrazy uznania  złożył pan Stanisław Żak. Z upoważnienia Stowarzyszenia Przyjaciół ZST-E , za wysiłek  włożony w utrwalanie działań sprzyjających rozwojowi szkoły, podziękowali pani Jadwiga Raczyńska i pan Krzysztof Droździewicz. Życzenia dalszych sukcesów przekazali również pan Andrzej Tutajewski - prezes Podkrakowskiej Izby Gospodarczej i pan Jerzy Wodnicki – prezes Firmy Treko Laser. 

Uroczystość uświetnił pogram artystyczny przygotowany przez uczniów z klas: 1I, 1LG, 3I, 3LG, 2T, 2E,1AM i 1A pod kierunkiem mgr Jadwigi  Łagosz i mgr Urszuli Gąsior.

W rejs dookoła świata zabrali nas  piloci: Sebastian Kaim, Mateusz Jurczak, stewardessy Weronika Adamus, Karolina Delkowska, Kamila Żurek.  W tańcu krakowskim zaprezentowali się: Adrian Nidecki, Kacper Rapacz, Łukasz Strzeboński, Szymon Milczarek, Kamila Fryc, Angelika Mistela, Karolina Żmuda, Anna Bandoła. W tańcu hinduskim wystąpili: Krzysztof Liskiewicz, Artur Abramski, Bartłomiej Chrostek, Kamila Kolasa, Karolina Bartosik, Joanna Folga. Niezapomnianych wrażeń artystycznych dostarczyły  także występy  cheerleaderek w roli gejsz (Urszula Kowalówka, Joanna Dziuba, Patrycja Szymańska). Owacje publiczności wywołały solowe występy  Sebastiana Kudzi,  Wojciecha Góralczyka  i Kamila Wilka. W argentyńskim tangu zaprezentowali się Anna i  Marcin (absolwent ZST-E) Sieprawscy. Tradycyjny koncert szkolnej orkiestry dętej pod batutą mgr Tadeusza Poręby były dodatkową atrakcją tej uroczystości. Obsługę techniczną przedsięwzięcia zapewnili Karol Wrześniak i Marcin Filuś.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji

 

  

Centrum Kompetencji Zawodowych

 

Małopolska Chmura Edukacyjna

Modernizacja kształcenia zawodowego

Bezpłatne Kursy Zawodowe 2017/18

Wirtualny spacer ZSTE Skawina

Polecane strony ZST-E

   

Sport

Zamówienia publiczne

Edukacja

- Ministerstwo Edukacji Narodowej
- Kuratorium Oświaty w Krakowie
- Centralna Komisja Egzaminacyjna
- Okręgowa Komisja Egzaminacyjna

Ważne strony

- Starostwo Powiatowe w Krakowie
- ECDL


Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych

32-050 Skawina
ul.M. Kopernika 13

tel.centrala: 12 276 15 22

tel.sekr./fax: 12 276 34 51
zste@home.pl