Wojewódzkie eliminacje II Ogólnopolskiego Turnieju "Gwiaździstej Eskadry"
W czwartek 19 marca 2019 r. w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, zostały rozegrane małopolskie eliminacje II ogólnopolskiego turnieju historycznych gier strategicznych "Gwiaździstej Eskadry". Nasze dwie drużyny "Orląt" pod dowództwem mgr Piotra Kazany, nauczyciela historii, rywalizowały o tytuł podniebnych Asów przestworzy, grając w gry planszowe o tematyce lotniczej wydanych przez  Instytut Pamięci Narodowej - „303. Bitwa o Anglię”, „111. Alarm dla Warszawy” i „7. W obronie Lwowa”. Najwyższe dwa stopnie podium w kategorii juniorów zgarnęły  drużyny Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie, reprezentujących klasę 4 BM.  Ubiegłoroczny tytuł "podniebnych Asów przestworzy" obronili Hubert Sławiński (gra "7"), Jakub Żak ( "111") oraz Piotr Porębski ("303"), którzy pokonali wszystkie drużyny, ostatecznie stając na najwyższym stopniu podium. Nagrodą dla zwycięzców jest wyjazd na wielki ogólnopolski finał turnieju. Start ogólnopolskich rozgrywek przewidziano w dniach 10-12 czerwca 2019 r. w murach legendarnej "Szkoły Orląt" w Dęblinie. Drugie miejsce wywalczyła drużyna w składzie: Bartłomiej Bębenek ("7") Michał Kaszycki ("303") oraz Karol Romek ("111"), która otrzymała nagrody rzeczowe w postaci historycznych gier planszowych oraz publikacji książkowych wydanych przez IPN.
 
Gratulujemy!
 

  

Centrum Kompetencji Zawodowych

    

Zamówienia publiczne

Małopolska Chmura Edukacyjna

Modernizacja kształcenia zawodowego

Bezpłatne Kursy Zawodowe 2017/18

Wirtualny spacer ZSTE Skawina

Polecane strony ZST-E

   

Sport

Edukacja

- Ministerstwo Edukacji Narodowej
- Kuratorium Oświaty w Krakowie
- Centralna Komisja Egzaminacyjna
- Okręgowa Komisja Egzaminacyjna

Ważne strony

- Starostwo Powiatowe w Krakowie
- ECDL


Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych

32-050 Skawina
ul.M. Kopernika 13

tel.centrala: 12 276 15 22

tel.sekr./fax: 12 276 34 51
zste@home.pl