Wojewódzkie eliminacje II Ogólnopolskiego Turnieju "Gwiaździstej Eskadry"
W czwartek 19 marca 2019 r. w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, zostały rozegrane małopolskie eliminacje II ogólnopolskiego turnieju historycznych gier strategicznych "Gwiaździstej Eskadry". Nasze dwie drużyny "Orląt" pod dowództwem mgr Piotra Kazany, nauczyciela historii, rywalizowały o tytuł podniebnych Asów przestworzy, grając w gry planszowe o tematyce lotniczej wydanych przez  Instytut Pamięci Narodowej - „303. Bitwa o Anglię”, „111. Alarm dla Warszawy” i „7. W obronie Lwowa”. Najwyższe dwa stopnie podium w kategorii juniorów zgarnęły  drużyny Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie, reprezentujących klasę 4 BM.  Ubiegłoroczny tytuł "podniebnych Asów przestworzy" obronili Hubert Sławiński (gra "7"), Jakub Żak ( "111") oraz Piotr Porębski ("303"), którzy pokonali wszystkie drużyny, ostatecznie stając na najwyższym stopniu podium. Nagrodą dla zwycięzców jest wyjazd na wielki ogólnopolski finał turnieju. Start ogólnopolskich rozgrywek przewidziano w dniach 10-12 czerwca 2019 r. w murach legendarnej "Szkoły Orląt" w Dęblinie. Drugie miejsce wywalczyła drużyna w składzie: Bartłomiej Bębenek ("7") Michał Kaszycki ("303") oraz Karol Romek ("111"), która otrzymała nagrody rzeczowe w postaci historycznych gier planszowych oraz publikacji książkowych wydanych przez IPN.