VII Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce

           W dniach 21-23 marca 2019r. na terenie EXPO Kraków odbywały się VII Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów w Małopolsce. Była to kolejna okazja do zaprezentowania zawodów oraz oferty edukacyjnej i promocji Zespołu Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Skawinie. Przedsięwzięcie, którego inicjatorem było Województwo Małopolskie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów, nauczycieli a także rodziców. Festiwal Zawodów corocznie przyciąga tłumy zainteresowanych prezentowanymi zawodami, kontynuowaniem kształcenia i przez to łatwiejszym wyborem przyszłej szkoły zwłaszcza tej o charakterze zawodowym.

        Przygotowane przez uczniów i nauczycieli ZSTE stoiska E18 (w branży elektryczno-elektronicznej) i T16 (w branży turystyczno-gastronomicznej) zgromadziły licznie przybyłych gości. Odwiedzający targi mogli zapoznać się z kierunkami kształcenia oraz specyfiką zawodów, w których kształcić się mogą absolwenci szkół podstawowych oraz gimnazjaliści  z całego regionu małopolskiego. Wśród gości odwiedzających stoiska przygotowane przez ZSTE byli przedstawiciele powiatu krakowskiego Pani Lidia Pycińska Dyrektor Wydziału Edukacji, Pan Arkadiusz Wrzoszczyk Wicestarosta Powiatu Krakowskiego oraz Pan Tadeusz Nabagło członek Zarządu Powiatu Krakowskiego.

        Stoisko ZSTE w branży elektryczno-elektronicznej przyciągało zwiedzających projektem „inteligentnego domu”, w skład którego wchodziły urządzenia bezprzewodowo sterujące odbiornikami w domu XXI wieku - sterowanie ogrzewaniem, klimatyzacją, roletami oraz oświetleniem. Dużą atrakcją okazała się również drukarka 3D, system monitoringu otoczenia domu, systemy sterowania i obsługi sortownika linii mechatronicznej oraz stanowisko montażowe instalacji elektrycznych. Bez względu na wiek zwiedzających, największe zainteresowanie budził robot LEGO Mindstorms EV3.

        Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających stoisko ZSTE w branży turystyczno - gastronomicznej cieszyła się prezentacja stołu nakrytego do dania głównego. Uwagę przyciągały także ciekawie zaaranżowane stoiska promujące zawód technik logistyk i technik ekonomista. Dla uczniów przygotowano ulotki i foldery. Przedstawiciele młodzieży naszej szkoły udzielali bezpośrednich informacji zainteresowanym oraz zachęcali do kontynuowania nauki w ZSTE.

          Dziękujemy wszystkim nauczycielom, a w szczególności mgr E. Kaczce, mgr E. Gawin, mgr R. Stawowskiej, mgr E. Muniak, mgr A. Spyrce, mgr inż. R. Gorczycy,  mgr inż. P. Okarmusowi oraz uczniom za wkład pracy włożony w tę formę promocji szkoły i prezentacji zawodów.

  

Centrum Kompetencji Zawodowych

    

Zamówienia publiczne

Małopolska Chmura Edukacyjna

Modernizacja kształcenia zawodowego

Bezpłatne Kursy Zawodowe 2017/18

Wirtualny spacer ZSTE Skawina

Polecane strony ZST-E

   

Sport

Edukacja

- Ministerstwo Edukacji Narodowej
- Kuratorium Oświaty w Krakowie
- Centralna Komisja Egzaminacyjna
- Okręgowa Komisja Egzaminacyjna

Ważne strony

- Starostwo Powiatowe w Krakowie
- ECDL


Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych

32-050 Skawina
ul.M. Kopernika 13

tel.centrala: 12 276 15 22

tel.sekr./fax: 12 276 34 51
zste@home.pl